Александар Шешељ: Даме и господо, Српска радикална странка подржава иницијативу градоначелника Београда Александра Шапића за подизање споменика Дражи Михаиловићу у Београду и за измештање гроба Јосипа Броза из Београда.
Ми сматрамо да је то веома важно питање, за које у прошлости или није било воље, или није било храбрости да се покрене. Сматрамо да је то питање усмерено на очување српског националног идентитета и очување српске националне свести. То је велика промена, имајући у виду нашу прошлост и све последице које је имала комунистичка диктатура у Југославији и југословенство као такво на свест српског народа.
Ми смо имали националну конфузију током деведесетих година, као последицу управо комунизма у нашој земљи, а рестлове тога видимо данас у такозваној београдској чаршији, у такозваном кругу двојке, који се код људи који се сада изјашњавају као некакви либерали и европејци, а у ствари су против свих либералних вредности, укључујући политички, медијски и било који други плурализам, владавину права и најсрећнији би били уколико би се у Србији опет успоставио тоталитаризам, наравно, са њиховим диктираним мишљењем на челу. То је нешто што имамо прилике да видимо сваког дана у нашем политичком животу и из тих разлога, уколико, односно када се тај предлог буде појавио у Скупштини Града Београда, одборници Српске радикалне странке ће га врло радо подржати.
То питање можда није важно за животни стандард грађана Београда, то се можда неће одразити на њихову свакодневицу, али је дугорочно важно за очување нашег националног духа, имајући у виду у каквом окружењу се наша земља налази и каква је политичка клима уопште већ дуже време у Србији.
Ми сматрамо да Србија и српски народ треба да буду поносни што су у Србији постојала два антифашистичка покрета током Другог светског рата, али мислимо да оно што се десило након Другог светског рата, када се комунистичка диктатура успоставила и у Србији и у Југославији, није нешто што треба да има позитивну конотацију у нашој историји и да те ствари треба раздвајати.
Управо због комунистичке диктатуре смо имали поделу у оквиру српског националног корпуса и та подела је резултирала крвавим грађанским ратом, где су комунистичке произвољне границе од стране свих српских непријатеља третиране као нове државне границе и све је било усмерено на то да се Српство даље дели. Такође и све ово што данас имамо као највеће националне проблеме јесте управо последица такве политике, укључујући и формирање неких нових, вештачких нација из јединственог српског националног корпуса. Због тога је то питање јако важно и мислимо да би читава коалициона листа, која је однела убедљиву победу на изборима 2. јуна, требало да стане иза таквог предлога.
Подсетићемо се да је у Русији, која је такође имала искуства са комунистичком диктатуром, ипак дошло до промене перцепције и погледа на све оно што комунизам доноси и што им је донео, што је и један од узрока великог рата који се дешава и читаве украјинске кризе и руске специјалне војне операције. На мање- више исти начин, фабриковање лажних националних идентитета, који после тога постају највећи непријатељи ономе из којег су потекли, свом матичном народу, то је нешто што је једна велика истина која се у Србији дуго прећуткује и сматрамо да би за будућност било важно да се такав предлог усвоји и да се Југословенској војсци у отаџбини и њеном команданту на тај начин ода признање, а суд је, као што знате, већ рехабилитовао Дражу Михаиловића и на тај начин ставио тачку на то историјско питање.
Мислимо да са таквом политиком, са таквом националном политиком и у културним питањима, треба наставити, да нова градска власт треба најозбиљније да се позабави питањима неговања ћирилице у нашем главном граду, наравно, и у читавој Србији и да је то, такође, веома важно и корак у истом смеру бриге за српски национални идентитет. То опет нису најважнија питања, када говоримо о економији, о економској клими, о развоју главног града, о великим пројектима који ће се у догледно време реализовати у Београду, али јесте изузетно важно и јесте нешто о чему треба и градоначелник и градска власт да говори и задатак који треба да се изврши.
Изволите, уколико има неких питања. Уколико не, хвала вам што сте дошли.
0 КОМЕНТАРА
ТВОЈ КОМЕНТАР